V dnešním článku jsem se rozhodla sepsat vám pár tipů který mi pomahájí bojovat s prokrastinací a mojí nejhorší vlastností – leností. Přemýšlela jsem, jak začnu dneska svůj den a opět se nemohla do ničeho dokopat. Nevypraný prádlo, sobota, volno bez práce a šílená lenora.

Vzpomínám si jak mi vždycky moje milovaná duchovní babička říkala že jsem červencová lvice a ještě k tomu narozená v neděli, jó že budu mít lenost celej život po svým boku. Nevím jestli nebyla mojí sudičkou nebo se opravdu tak dokonale vyzná v astrologii. Každopádně měla pravdu. Lenosti plná disciplínu postrádající. To jsem já.

 

Během puberty kterou jsem teda měla extrémě dlouhou a vyřádila se na mě opravdu maximálně jak mohla, jsem všechny svoje negativní vlastnosti logicky ignorovala a přiživovala. Před pár lety jsem se ale začala plně věnovat osobnímu rozvoji na profesionální úrovni a začala na svojí povaze intenzivně pracovat.

Můžu vám říct, že je to absolutně skvělý a maximálně uspokojující. To, když vidíte že děláte pokroky, stále se posouváte vpřed a kostlivce necháváte za sebou.

Vystoupit ze svojí komfortní zóny, stále posouvat svoje hranice a zkoušet nové věci beze strachu a naplno – to je život kterej mě prostě baví žít.

 

Všechno zlé je k něčemu dobré. Pravidlo, heslo, nesmrtelná a vždy platící pravda. Proto i lenost je k nečemu dobrá.

Tak například spoustu lidí díky ní dokážu zotročit tak, aby dělali věci za mě. Jsem líná si lakovat sama nehty takže radši chodím k nehtařce a nehty vydrží dýl hezčí. ( Teď jsem teda byla líná se objednat jak vidíte na fotkách :-D).

Další super věc kterou na lenosti miluju je, že když se sní naučíte pracovat, stanese z vás člověk kterej má všechno tak hezky akorát. Žádnej psychopatickej šílenec co všechno dělá na 100% a nikdy se nezastaví, ale taky nejste nudná tlustá líná stvůra co jenom leží žere a nikam nechce 😀

Každopádně důležitá informace je, že nemusíte dělat všechny věci na 100% stačí když je budete dělat na 80%. To je pravidlo úspěchu který opravdu funguje a je aplikovaný i v bussinesový psychologii. Když jsem se podle toho začala řídit, opravdu jsem měla lepší výsledky. Ve všem.

triko/ t-shirt – ZARA
křivák/ biker jacket- ZARA
kalhoty/ pants – ZARA
boty/ shoes – ZARA
hodinky/ watches – H&M

Brýle/glasses – Valentino

TIPY NA ZÁVĚR?

 

  • Napiště si každý den 3 věci které můžete reálně vykonat a neustále je odkládáte. Pokud to dokážete zařídit, znásobíte tím svojí energii a budete výkonější.
  • Přestaňte být negativní a mít strach. Pokud máte tendence pořád se s někým bavit o tom, čeho všeho se bojíte, co všechno se vám nepovedlo atd. budete stále naladěný na neúspěch. Nejsem zastánce pozitivní psychologie kdy si máme všechno malovat růžově. Jsem realista. Realista co má super realitu.
  • Nepomlouvejte ostatní, přejte ostatním a co se vám nelíbí to odstraňte. Pokud máte v přátelích hejtra nebo sledujete profil někoho koho nesnášíte, změntě to. Smažte si je a vytvořte si ve svém životě okolí z hezkých a hodných lidí kteří vám přejí úspěch.
  • Buďte nároční na sebe i na život. Přejte si to nejlepší, každý má šanci dosáhnout všeho co si v životě přeje, vymažte ze sebe názor že vám se nikdy nesplní to co si přejte. Zjistěte co si přejete a udělejte si visionboard.
  • Přestaňtě si stěžovat. Práce, Babiš, Zeman, cikáni, přítel….atd.. Prestaňtě komentovat a stěžovat si na věci ve svém životě nebo na ně shazovat vinu. Všechno ale opravdu všechno je jen ve vašich rukou a vy jste jediný kdo to může změnit.
  • Dbejte na kvalitní rána. Ráno formuje váš den, když se vzbudíte udělejte si zdravé smoothie, krásně se upravte a oblékněte. Ukliďte si a udělejte si třeba manikůru nebo si běžte zacvičit. Budete mnohem aktivnější celý zbytek dne.

Jaká je moje oblíbená klasika? Nejoblíbenější outfit do města nebo na poradu? Lodičky, džíny, klasický top a doplňky dle nálady.

Na tomhle outfitu miluju jeho jednoduchost, smyslnost a ženskost. Navíc si při zvolení méně výrazných barev můžete krásně pohrát s make-upem a to je přesně to co mě baví.

Abych se vrátila k tomu nejdůležitějšímu. Lodičky. Pro mě ten nejgeniálnější a nejstylovější styl bot jaký může být. Miluju na nich jak snadno se můžou kombinovat a nejraději bych je z nohy nesudala. Když teda letos Baťa vystoupil s novou extra pohodlnou kolekcí lodiček  INSOLIA  skákala jsem do vzduchu radostí. Oni totiž někdy i ty dražší lodičky byly pěkně nepohodlné a po pár hodinách nohy dost bolely. Takže najít v krámu pohodlné podpatky je to pravé umění a když je objevíte nakupte alespoň 10 párů do zásoby. Přesně takhle jsem to udělala teď já s lodičkama od Bati. Luxusní metalické a pastelové barvy, ideální výška podpatku, super cena a nožky máte jako v bavlnce. Když jsem je poprvé obula na holčičí mejdánek ve městě, uvědomila jsem si až někdy k ránu že celej večer běhám po městě v podpacích. Opravdu to funguje. Ještě nikdy jsem na sobě neměla pohodlnější botu a věřtě mi, že mě bolely nohy skoro ve všech které jsem doposud nosila déle než dvě hodiny.

 

Košile/shirt – ZARA
Klobouk/hat – H&M (old)
Džíny / jeans – ZARA
kabelka/handbag – ZARA
boty/ shoes – BAŤA
Brýle/ glasses – C&A (old)
Kabát/coat  – H&M

 

Takže shrnutí pro vás dámy? Dejte lodičkám šanci. Kupte si ze začátku co nejnižsí podpatek, vyhněte se platformám nebo dřevěným podpatkům, nevypadá to dobře. Černé lesklé nebo černé matné, bílé nebo červené. Co nejvíce do špičky, nekupujte lodičky které mají výrazně kulatou špičku. Opticky to nevypadá dobře a řekněme že kulatá špička je už trošku out.  Začněte basic barvou která vám půjde snadno kombinovat a zjistíte že nikdy nebylo snažší vypadat cool a cítit se sebevědomě. Podpatky vám totiž narovnají postoj a opravdu podpoří vaší vnitřní ženu. Zkuste to. Pokud budete rychlé, mají na tyhle krásky u Bati výhodné slevy.