Poslední dobou se Instagram dost řeší. Online koluje čím dál více článků od blogerek, kde se popisuje insta(ne)realita a její (ne)následky. Rozhodla jsem se být IN a napsat vám, jak to vidím celé já. 

Nesouhlasím.

Tahle skvělá aplikace vznikla proto, aby jsme spolu mohli sdílet naše životy bez zbytečných textů a keců. Je to platforma, která je založená na fotkách. V instagramu ale taky vidím jednu další obrovsky silnou vlastnost a tou je svoboda.

Pokud vysloveně nepropagujete hnusárny, můžete si tam dělat co chcete. Říkat nahlas svoje názory, fotit se v igelitce, smát se, brečet, křičet, mračit se. Sledujete jen toho, kdo vás baví, kdo vám něco přináší, koho máte rádi nebo kdo udělá váš den lepší srandou, motivací k pohybu, zdravější snídani nebo omezení používání jednorázového plastu. Za mě absolutně super. Když někdo dělá komerci co mě nebaví sledovat? Máčknu UNFOLLOW! Když má někdo debilní kecy a jeho profil mi nepřijde autentickej? Jedním máčknutím jeho instasvět smažu z toho svého. Někdo si nakupuje followery (cestující :-D) a má z toho větší úspěch než já? No a co? To mám jako být naštvaná a uražená? Proč to instagram nezakáže? To nevím a je mi to upřímně úplně jedno. Nemám pocit, že se mě to týká.

Kvalitní obsah, bude vždy hledat i kvalitní formu a naopak. Každý si tím pádem, může na instagramu s klidem najít to svoje a nestresovat se tím, jak to dělají ostatní. Pokud děláte Instagam pro sebe a pro radost, nevidím nikde  ten důvod k nasranosti. Stejně jde většinou poznat, kdo má lidi nakoupený a kvalitní firma to pozná taky. Navíc pokud má někdo nakoupený lidi ale reálný fanoušky jeho profil i přesto baví a inspiruje, tak kde vidáte ten problém?

A instafake? Instarealita? Holky se fotí v nereálných životních pózách aby je sledovalo víc lidí? Vadí vám, že realita je jiná?

Fotí se s jídlem, které nejí, v oblečení, které pak vrátí a nebo cestujou jen za účelem získání fotek na Insta? Jsem asi divná ale mě to nerozčiluje. Vždyť si každý z nás může hledět svého rybníčku, fotit si fotky po svém, sledovat sobě blízké lidi a prostě se jednoduše starat sám o sebe ne? Proč vám vadí, že má někdo, koho třeba ani neznáte, deprese z  úplně cizího člověka, který se má líp než ten dotyčný? A vůbec. Mít deprese z toho, že je někdo úspěšnější než já?Z toho, že se má někdo líp a je šťastnej? Proboha, za to přece pak vůbec nemůže instagaram ale jeho vlastní mozková omezenost ne?

Proč máme mít deprese z toho,  jak se na Instagramu koukáme na něco co “nemůžeme” mít? Tak to buď nesleduj a nebo se tím naopak motivuj a snaž se to taky dokázat. Všechno, co si dokážeme představit je reálné. Instagram, stejně jako život sám, je jen takový jaký si ho uděláš. 

A nejvíc mě pobavila hláška 😀

Nějakou blogerku, fanoušci zhejtovali za to, že měla v New Yorku jenom jednu bundu. Jak si to prej mohla dovolit, když je to blogerka a má za úkol fotit JENOM zajímavý fotky. To je pro mě jako JOKE roku, protože tohle snad nemůže nikdo myslet vážně?!

Za prvé si myslím, že takový fanoušky je nutné hodně rychle vyfakovat, protože i když hejtři tvoří slávu, musíme to udržovat jen ve zdravém měřítku. Rozhodně není žádná ostuda hejtry blokovat,mazat a eliminovat. Instagram je jen vaše pole a nikdo nemá právo vám ho zasírat svým svinstvem. I když Queen Plačkovou už nesleduju, nesmírně mě baví, její postoj k hejtrům 😀 Inspirovat by se rozhodně mnozí co hejtrům podléhají mohli. ( lehká nadsázka)

No a za druhý. Já jsem taky v New Yorku měla nedobrovolně jen jednu bundu. Byla jsem z toho nervózní. Ale nebylo to kvůli vám nebo strachu z reakcí. Bylo to kvůli mě samotné a touze, nafotit krásné fotky. Co je na tom špatného? Proč by někdo řekl, že se snažím překrucovat realitu. Realita je, že mám s sebou na týden 4 kabáty, protože prostě chci nafotit krásné inspirativní fotky z inspirativního místa. HOTOVO! Je to moje věc, dělám to pro sebe a nevidím důvod to odsuzovat.

Já mám instaprostředí moc ráda. Stejně tak svojí “isntafamily”. Baví mě možnosti, které instagram nabízí. Propojování, nové kontakty, práce, nabídky, zkušenosti, tipy , inspirace všech životních témat a různých směrů, podpora, pocit seberealizace, MOTIVACE a další………

    

Co mě možná jediné trošku mrzí, je naopak malá podpora od těch, kteří už třeba na instagramu úspěšní jsou. Já si od mala představuju, že až budu slavná, budu pomáhat těm, kdo jsou v začátcích a potřebují to. Těm, kdo slavní ještě nejsou ale jsou šikovní, talentovaný a ví, že touhle cestou jít chtějí. Kolem sebe vidím tolik začínajících blogerek, které jsou skvělé a často mnohem víc inspirativní než ty známé. Pořád se pohybují na stejných stagnujícíh číslech a nikdo je nevyzvedne. Kolikrát by stačilo tak málo…. Každej si ale nakonec hlídá to svoje. Tak buďte fresh, nemračte se a pomáhejte 🙂

MĚJTE SE KRÁSNĚ A MILUJTE SVŮJ ŽIVOT

 

Když jsem zjistila že se do Budějic žene multikulturní tornádo s názvem “MĚSTO LIDEM LIDÉ MĚSTU” – okamžitě mi bylo jasné že si tuhle událost nesmím nechat ujít jako minulý rok. Tentokrát zde totiž byl nově i “MINT FASHION MARKET”. Módní alternativní trh plný hand-made výrobků a originality. S organizátorkou marketu – Lenkou Kolářovou jsem se okamžitě spojila, domluvila rozhovor do Jéčka a ještě k tomu jsem vyjednala malé prodejní míííísto!! Jupí !! Někdo se totiž nečekaně odhlásil a tak tam na mě čekalo. Jako kdyby tušilo, že už po něm hodně dlouhou dobu pátrám a toužím. Vesmír mě má prostě rád. Děkuju.

Už delší dobu si přeju abych našla nějaký prostor, sekáč, akci, kde bych mohla prodat svoje věci které už neunosím a válí se mi nedoceněné pod postelí 🙁 Kousky jsou to kolikrát skoro nové a moc krásné na to, abych je darovala nebo vyhotila. Prostě jsem si přála prodat je někomu, kdo si je bude užívát a já si tím ještě trošku přivydělám na nové vysněné botičky 😀

( Léto je pomalu pryč a všechno se zrychluje. Hlavně moje práce. Nabídky přibývají, práce přibývá a volenej čas ubývá. Hektickej tejden, kdy jsem se snažila zkombinovat přípravy na focení katalogů do Prahy, tetičku z New Yorku, vztah, natáčení a ještě přípravy na MARKET mě dost vyčerpal. Jedu už několik dní v kuse ale zatím si to užívám. Baví mne to a moc ! 

Jestli jste četli minulej článek ze Švýcarska, určitě pochopíte. Flákání už  mám dost. )

Osobnost organizátorů se plně projevila na pořádané události. Přátelská atmosféra, krásné počasí, hodní lidé, vystajlované ulice a originální stánkaři.

Co mě nejvíce zaujalo a za co dávám palec hore ? 

Jak už jsem zmínila, tak určitě celková energie a aura celé akce. Městem panula tak hrozně moc příjemná a uvolněná atmosféra. Všude se něco dělo, tráva místo betonu, pláž u sokoláku, Dj`s, živé kapely, divadla, akrobati, stánky s jídlem a pitím.

Přátelský přístup pro místňáky. Každej kdo v Budějkách něco tvoří nebo dělá, měl šanci se předvést. Restaurace, kavárny, sekáče, butiky, umělci nebo hudebníci.

Vegan a vegetarian friendly. Opravdu mě hrozně moc potěšilo kolik vegan lahůdek jste si mohli užít. Americké hot – dogy , zapečené lilky, smažené cuketové květy, buchty a dezerty, saláty a hamburgery nebo různé polívky a raw-dorty. Jsem totiž moc ráda že se začíná lidem ukazovat že nejíst maso neznamená JÍST  JENOM kořínky a ovesné klíčky. Je to zábava, pestrá gastronomie a jídlo se skvělou nenásilnou energí. Tak to prostě je a nikdo mi to nevymluví.

Katcha store a jeho dokonalé hand-made psí obojky. Ten prostě a jednoduše musíte mít. Pro kočičky a pejsky. Stylově a hravě. Já už tak dlouho hledala pro naší Andy Hraběnku Borderovou nějakej stylovej super cool obojek! HA a mám ho! Brzy se můžete těšit na special článek o tom, jak to v něm Andulce slušánkuje.

WOUS – originální hipsterské pánské kadeřnictví. Barber shop. Je prostě skvělé že jdeme s dobou a máme tady taky něco takového. Stylově oblečení chlapci kteří byli připraveni ostříhat vás přímo na ulici.

Musím říct,  jak jsem po dlouhé době byla nadšená z Budějc. Mě se to prostě hrozně moc moc celé líbilo. Je sice pravda že o módě toho moc nevíme, nemáme Zaru ani Starbucks a pořád nosíme (já ne) francouzskou manikůru ale město máme krásný. Hospody plný a když chceme tak ulice taky. Brzy se můžete těšit na reportáž z tohoto víkendu na TV- Jéčko v pořadu Lifestyle který moderuju.

 

TIPY NA ZAJÍMAVÁ MÍSTA KTERÁ JSEM OBJEVILA NEBO JE CHCI DOPORUČIT :

  1. Jídelna u Šárky  v Krajinské ulici – dokonalé domácí jídlo. Bio produkty a šikorá bezmasá nabídka. Příjemné prostředí a skvělý kolektiv. FB
  2. Stylový second hand JUNE – krásné kousky, majitelka Lenka se prostě drží současných trendů.
  3. TONAK KLOBOUKY konečně v Budějcích!!! Kde? V Široké ulici – těšte se na článek.
  4. Pánské kadeřnictví WOUS 
  5. Vegan restaurace SLUNCE v Krajinské ulici.
  6. Kavárna TuCafe – skvělá majitelka Lucie plus sojové mléko do Kafe.
  7. Katcha store – tolik originality na jednom místě? Ano – jde to !
  8. Ondracek BT – mega stylovka – motýlci z kovu

Vyzkoušejte krásná místa  našeho města a podpořte talentované  lidi. Pořád máme být na co pyšní! Děkuju všem za úžasnou akci! Opravdu jsem si to užila se vším všudy. Těšíme se na příští rok.

 

S LÁSKOU

 

 

Je tady léto a všichni někam výletí, nic pořádně nefunguje prostě maňana. Červenec, zevlenec. Ano, taky mám trošku velký zpoždění se článkama ale bohužel můj zevlenec byl opravdu vydatný takže jsem nestihla udělat vůbec nic. Ani napsat pro vás včas článek. Díky tomu, že jsem ho ale nestihla napsat včas, jsem měla dost času na to, abych si uvědomila, jak moc je důležité někdy nechat povinnosti odpočinout. Pochopíte souvislosti a sebe samotný. Někdy. Mě to zrovna vyšlo.

Doufám, že vám nevadí, že vás nezahltím tipama a rezencema restaurací a barů. My jsme totiž jeli do Švýcarska za kamarády a odpočinkem. Bylo to něco tak úžasného. Cítila jsem se tam celý víkend tolik šťastná a bezstarostná. Zjistila jsem, jak moc je důležité někdy od všeho utéct. Klidně i když se vám to úplně nehodí nebo máte před sebou důležité akce. Rozumné důvody proč zůstat doma najdete vždycky. Tak je nehledejte a vyjeďte si na víkend pryč. Kamkoli, jen tak, prostě jeďte.

Horký den, dálnice a dobrodružství před náma. Když na ten výlet teď vzpomínam, bavila mě i ta cesta tam. Nemusela jsem řídit, pozorovala krásná auta na neměcké dálnici a těšila se na to co nás ve švajcu čeká.

ZURICH. LUXUSNÍ A VZNEŠENÉ MĚSTO ZE KTERÉHO SÁLAJÍ PENÍZE A STYL. KAM SE HRABE NEW YORK DÁMY. TY OUTFITY BOHATÝCH ŠVÝCAREK BYLY PŘESNĚ JAKO Z NOVÉHO VYDÁNÍ VOUGE.

Ve Vuittonkách se nosí v Zurichu pórek. Zároveň ale s úctou a pokorou, jak to má být. 😀

Původně jsme se těšili že si na Bahnhof štráse zajdeme do Gucciho pro hodinky. Nakonec nás ale nepříjemná prodavačka vyštípala a taky jsme zjistili že tu žádné neprodávají. Zlatá Praha ( golden Prague).

Jinak jsem ale žasla. Tak pozitivní energie vanula ulicemi. Všechno tak čisté a lákavé. Tolik krásných obchůdků a bister. Vím, že si jednou za  hodně hodně moc milionů, koupím si v centru Zurichu byteček.

Nakonec jsme si teda dárek nepřivezli ale zato jsme si užili nádherný víkend s přáteli. Byli se koupat v různých jezerech a půjčili si šlapadla. Koupili si vodu za 12 euro a ochutnali ty nejlepší veggie burgry na grilu. Vlastně jsme se šíleně moc flákali, přežírali se dobrůtkama a chytali bronz.

Někdy je třeba jen tak někam utéct s lidma které máte rádi. Vypnou a zarelaxovat. Nikomu nedohazovat tipy ani nešířit moudra. Prostě být easy jako tenhle článek a nervat věci přes koleno. Zevlenec je zevlenec. Počítejte s tím, že moc práce neuděláte. No a co. Někdy se to přece smí ne? Protože nikdy nevíte co vám odpočinek přinese. Nápad, setkání, novou energii. Buďte zdravě sobečtí a myslete na sebe. To znamená že se máte rádi. Když máte rádi sebe, máte rádi i ostatní. Pravá láska pochází ze sebe lásky. Tak je to!

Čert vem (doslova prosím) mojí 2 kilovou nadváhu. Zanedbaný blog a nahromaděné složenky.

Ono se to prostě všechno někdy neposere.

PS. Tento článek je věnovaný všem disciplinovaným, pilným, zodpovědným a cílevědomým lidem.

POKUD CHCETE VĚDĚT KDE VŠUDE JSME SE KOUPALI, NAPIŠTE MI DO KOMENTÁŘŮ 🙂

LOVE YOU ALL .