BUDAPEŠŤ : ROMANTIC WEEKEND

Intuitivně jsem tušila, že letos nebudeme mít čas na žádné dlouhé cestování jako minulý rok.  Po návratu z Německa se moje intuice potvrdila jako správná, protože množství práce, který se na mě okamžitě navalilo, je ještě větší než jsem původně při plánování nového roku očekávala.

Do toho všeho Jirka rozjíždí novej a taky dost dobře našláplej projekt,  o kterém se určitě už brzy dozvíte, no a já už pomalu nestíhám ani spát natož poctivě venčit Hraběnku nebo vařit 😀 Nechci aby to vypadalo jako že si stěžuju, mám to štěstí, že mě moje práce naplňuje, rozvíjí a neskutečně moc baví. Ale o tom vám více prozradím až v dalším článku.

JE ČAS VYRAZIT NA CESTU

Bylo nám oběma jasný, že pokud neodjedeme hned, když jsme měli zrovna oba čas, neodjedeme nikdy. Proto hlavně NIKDY na nic nečekejte, a když máte oba v kalendáři volný dny, okamžitě si je zabookujte pro sebe a něco podnikněte. Nám to opravdu hodně moc pomohlo si odpočinout a užili jsme si nádhernej romantickej víkend v centru krásné Budapešti. Jestli jste si četli minulý článek o plánech na rok 2018, tak víte, jak moc si chci letos  co nejvíc užívat krátké víkendové cestování po Evropě. Jsem ráda, naše se sny a plány  se plní. Ve středu jsme si objednali hotel s wellnesem v centru města a ve čtvrtek ráno jsme vyrazili na cestu.

TEN NAPÍNAVÝ ZAMILOVANÝ POCIT

Po příjezdu jsem si znovu ověřila, jak pravdivé je pořekadlo mojí milované mamky. ” Nejhorší je,  posrat strachy z něčeho, co se nikdy nestane”. Přesně tak! Já jsem totiž celý den před odjezdem nespala. Bála jsem se , že jsem vybrala po celodenním hledání na internetu hotel špatně, a že se nám určitě nebude líbít. Opak byl pravdou. Nádherný romatický apartmán s výhledem do centra. Bazén i služby byly vynikající. Tak jsme rychle s radostí vybalili kufry a vyrazili do ulic.

Bez mapy, bez očekávání. Cítila jsem vrušení jako při našich cestách exotikou. Byli jsme napojeni jeden na druhého a vnímali se navzájem. Být spolu a být vedle sebe je rozdíl. To poznáte vždycky, když spolu odjedete pryč ze všedních dní. Miluju, když se necháme vodit kouzlem onoho místa. Tolikrát jsme vystoupili jinde než jsme původně chtěli, nebo nakonec šli do jiného baru než jsme chtěli. To je kouzlo cestovacího přítomného okamžiku, který tolik miluju a je na tom všem nejkrásnější. Uvědomila jsem si, jak moc svého mníčka Jirku miluju a jak vzácný vztah máme. Zažili jsme opravdu odpočinkový romantický víkend, který byl o nás dvou a krásná Budapešť nám k tomu jenom přispěla svojí nespoutanou originalitou a přívětivostí. Oba dva jsme byli hrozně smutný při odjezdu domů. Bude se nám moc stýskat, tak zase příště.

TEĎ NĚJAKÉ TIPY KAM VYRAZIT ?

Rozhodně nechci  tvrdit, že jsem se nesnažila na internetu objevit  cool místa. Nějaký z nich se nám podařilo navštívit,  ty další  jsme objevili sami. Z toho máme vždycky mnohem větší radost.

 1. Užijte si Budapešť takovou, jaká se vám sama ukáže. Nechvátejte a moc neplánujte. Buďte spolu na krásném místě! To je nejdůležitější!
 2. Ecseri Flea Market – fakt hustej bleší trh za městem kde dělají nejlepší langoše. Koupíte tam opravdu všechno, co má nějakou historickou hodnotu. Od starých hodinek a šperků po nacistické uniformy (fuj).
 3. Lázně v centru města. My na tohle válení ve vodě ani jeden moc nejsme. Vyzkoušeli jsme jenom ty nejvyhlášenější –Gellértovy lázně. Jejich prastará nádherná architektura působila chvílema až hororově což mě bavilo. Jsem si jistá že v noci tam určitě straší. Za návštěvu určitě stojí!
 4. Retrock Designer Vintage Store – bez návštěvy tohoto obchůdku z Budapeště neodjíždějte. Tohle je přesně důvod, proč vyrazit do Budpeště za módou. Vintage kousky ale jaký? Musíte tam.
 5. Szimpla Kert je bar, kde noblesně vaří a tak vystajlované prostředí jste ještě nikdy nikde neviděli. Šokující whau efekt zaručen.
 6. Asi vás překvapí, že nekoupíte jen tak někde langoše. Pro dobrůtky, langoše a na kukandu si určitě zajděte do velké tržnice –Great Market Hall. 
 7. Kuchyně je v Budapešti delikatesní. Nenašli jsme jediné místo, kde by nám nechutnalo. Objevte si svojí restauraci 🙂

 

 

S LÁSKOU MY DVA

 

 

 

 

2 Komentáře

  • 17.2.2018 / 8:57

   Děkuju Viki, určitě vyzkoušej, já si Budapešť zamilovala a rozhodně jsem tam nebyla naposledy. Jinak máš krásný blog, bavíš mě :-***

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..