OSOBNÍ UNIFORMA : JAK SE OBLÉKNOUT ZA 5 MINUT

Chvátáte na důležitou schůzku nebo rande a nemáte čas vymyslet oslňující outfit. Chaos, stres, vyhazujete celou šatnu, brečíte, nestíháte, berete to co je nejblíž po ruce, cítíte se mizerně, jdete pozdě a ještě k tomu tušíte, že jste to s tím stylingem moc nevychytala.

Mám pro vás jednoduchý návod, univerzální, celosvětový. Objevte svojí osobní „uniformu“.

Co to je osobní uniforma? Jedná se o outfit, který je pro vás tím nejoblíbenějším. Dobře ho znáte a víte, že se v něm pokaždé cítíte krásná, silná a sebevědomá. Osobní módní uniforma by měla být chytrým, a důkladně promyšleným krokem. Tenhle fígl používají i velmi úspěšní lidé, celebrity, a vysoce postavené osoby. Tato uniforma lze pak následně různě obměňovat, ale v principu je poskládaná pořád dokola s těch stejných kousků. Mělo by to být něco, co vám nejen sluší, ale zároveň to  vyjadřuje vaší osobnost. Můžete díky tomu vytvořit svojí osobní značku, patent, podle kterého vás budou lidé poznávat. Neznamená to, že nemáte co na sebe a  nosíte pořád jedny a ty samé džíny. Znamená to, že nosíte například kombinaci modrých cigaretových džínů a bílého trička pokaždé jinak. Základ máte jasně daný. Jednoduše víte, jaký je váš styl, a v čem vypadáte vždycky dobře.

Osobní uniforma slouží nejen jako rychlo pomůcka, když někam honem chvátáte. Pomáhá vám i utřídit myšlenky při nakupování. Jste produktivnější, nenecháte se strhnout zbytečnými trendy, které neunosíte a zaměřujete se spíš na nadčasové kousky. OSOBNÍ UNIFORMA JE HODNĚ ZALOŽENÁ NA SEBEPOZNÁNÍ. POKUD ZNÁTE SAMU SEBE, VÍTE CO VÁM SLUŠÍ A UMÍTE TO SPRÁVNĚ KOMBINOVAT. 

Jak vytvořit osobní uniformu?

1) Zjistěte co vám sluší 

Jak? Cítíte se v tom prostě dobře a sebevědomě. Je to outfit, který schovává co potřebujete schovat a podtrhuje vaší přirozenost. Nezapomínejte, že v jednoduchosti je krása. Pokud nemáte jistotu v kombinování outfitů, sáhněte po nesmrtelné klasice, která by neměla obsahovat víc než 3 barvy.

Např. dlouhá bílá košile pod zadek, džíny a lodičky nebo tenisky a sako.

2) Objevte svoje barvy

Prosím, to neznamená, řídit se barevnou typologií. Na to zapomeňte stejně jako na tělové silonky. Je to blbost. Záleží pouze jen na vás a na tom, co se vám prostě líbí. Jen POZOR! Přehnané kombinace barev a vzorů můžou být zrádné. Někdo si myslí, že barevné oblečení omlazuje nebo rozveseluje. Mladistvost raději budujte na zdravé a opečované pleti a dobrou náladu úsměvem. Pokud si nevíte rady, vsaďte na jednoduché základní barvy jako je : černá, bílá, béžová (tělová) a nebo pastelové jemné barvy.

3) Přizpůsobte oblékání svému životnímu stylu

Jakou máte pracovní pozici? Co potřebujete světu o sobě říct? V jakém prostředí žijete a jaké jsou vaše každodenní povinnosti?

Pokud bydlíte v Českým Krumlově,  jako jsem bydlela dlouhou dobu já, asi zapomenete na vysoké jehlové podpatky. Proč? Protože to prostředí nedovoluje – kostky a kopce pořád a všude. Do takového města jedině s pohodlnou obuví. Musíte být schopná se pohodlně a svižně pohybovat, ale zároveň vypadat dobře. Případně vozit v autě černé lodičky, které po náročném dni večer snadno vyměníte za tenisky a naopak.

4) Inspirujte se  a nebojte se konzultace s odborníkem

Nebojte se rozhlédnout po internetu. Co se vám líbí na ostatních? Máte nějakou módní ikonu? Oblíbenou filmovou postavu nebo nemůžete zapomenout na outfit z časopisu? Hurá! Klidně si udělejte i svůj mood board ( vystřihejte si co se vám líbí a nalepte na papír). Doporučuji také pinterest.com

..OSOBNÍ TIPY..

Moje osobní uniforma je bílé volné bavlněné tričko, vysoké džíny, bílé tenisky a dlouhé sako. Miluju tenhle outfit jakkoliv oživovat různými doplňky jako jsou čepice, klobouky, kabelky, šperky.

Pracovní osobní uniformu tvoří černé  kalhoty s pukem,  dlouhé černé sako, opět bílé tenisky a jakýkoliv top. Ideálně ale zase bílé tričko nebo pruhované. Pokud potřebuji z práce rovnou na večírek nebo večeři, vyměním pouze tenisky za lodičky a můžu vyrazit.

TAKŽE? 

Vím, jaká je moje osobní uniforma, kdykoliv chvátám, mám jistotu, že s touhle volbou nikdy nešlápnu vedle. Právě proto, si můžu dovolit nakupovat tyto kousky kvalitnější. Vím, že je nikdy nepřestanu nosit. Navíc, čím kvalitnější uniformu si pořídíte, tím lépe se budete cítit, a to pozitivně ovlivní zase další věci ve vašem životě.

Nezapomínejte, že šaty dělají člověka, prezentujeme tím světu kdo jsme a kam kráčíme. Nikdy nemáte druhou šanci udělat první dojem. Móda není povrchní, je to nástroj k sebeprezentaci, stejně jako životopis. Oblečení promlouvá za vás, komunikuje s okolím bez vašich slov.

V jednoduchosti je největší síla. To není klišé. To je stoprocentní pravda. Nebojte se sáhnout po bílé košili a černých kalhotách. Vše musí mít správný střih i délku. Vyhýbejte se vypasovanosti a viditelným značkám. Jednoduchost udržte za každou cenu.

SAKO – ZARA

TRIČKO – ZARA

DŽÍNY – BERSHKA

KABELKA – ZARA

BOTY – ZARA

GLASSES – DESIGN SHOP 

 

Comments

  1. Bára
    4.3.2019 / 14:35

    Moc hezky napsané 🙂 Jdu hledat svou uniformu a jsem moc ráda, že jsem našla blogerku z Budějovic 🙂

    • 5.3.2019 / 20:15

      Baru, to jsem moc ráda, dej vědět, jak se mise povedla 🙂 Kdyby jsi potřebovala s něčím poradit, určitě mi napiš.