NICHE PARFUMS : KOSMETICKÉ DELIKATESY

Miluju parfémy. Je to moje obrovská vášeň a neustále zkouším nové vůně. Nikdy jich nemám dost. Minulý rok jsem dostala k narozeninám svůj první opravdový Niche (“niš”) parfém z nádherného pražského obchůdku Madeleine – kosmetické delikatesy.

Absolutně jsem se zamilovala a od té doby už si jinde parfémy nekupuju. Pokaždý když si jedu nějaký nový vybrat jsem zvědavá a napjatá jaký mě očaruje tentokrát.

Parfumérie Madeleine – útulný, vydekorovaný obchůdek plný těch nejluxusnějších a nejikoničtějších parémů na světě. Paní majitelka Ivana je úžasná osobnost, dokonale pafémům rozumí a ke každému vám vyloží příběh který se k vůním váže. Tyhle parfémy totiž vyrábí ty nejlepší francouští parfuméři a jejich historie sahá až do 16.století. Věděli jste třeba že měl Napoleon svůj vlastvní parfémový ateliér? Zajímá vás jaký parfém měla na svatbě s princem Kate Middleton nebo jak voní sběratelský parfém za padesát tisíc?  Zajeďte si je do Prahy všechny očuchat.

Co jsou to NICHE parfémy?

Jedná se o exkluzivní, osobité a originální parfémy, které navazují na tradici parfemářského řemesla. Vyrábějí je především menší luxusní kosmetické značky a při výrobě kladou důraz na vyváženost molekul, ušlechtilé přírodní ingredience a absenci levných syntetických látek. Niche parfémy jsou luxusní především díky svým ingrediencím a nákladnému a složitému procesu výroby. Tyto vůně jsou natolik unikátní, že je většinou neseženete v běžných parfumeriích, ale pouze online nebo ve specializovaných obchodech. Nejsou určeny pro masové spotřebitele, ale pro zákazníky se specifickým a vytříbeným vkusem. Vybočují z řad luxusního masmarketu do kterých třeba zapadá i kosmetika Dior nebo Chanel – tyto kolekce jsou dělané pro široký trh, jsou sice luxusní ale je to masovka.

Proč mít svůj vlastní NICHE parfém?

Niche je vysoká krejčová stejně jako třeba luxusní večerní róba od Diora. Ano. Přesně tak se dají tyto osobité vůně přirovnat. Je to parfémový styling. Niche parfémy si zakládají na ingrediencích, střihu, kvalitě vůně.

Syntetické parfémy vám zavírají mozek i emoce. Oproti tomu kvalitní luxusní ingredience v podobě parfému vám pracují s emocemi a hormonami. Proto jsou Niche parfémy plné přírodních ingrediencí a tudíž tyto parfémy nejsou agresivní a vytváří noblesní dojem.

Jsou prostě umělecký dílíčka. Parfuméři je vytvářejí s láskou a vášní a jejich historie se počítá už od roku 1730.

Cenově se pohybují možná ještě příznivěji než čekáte. Parfém si zde koupíte třeba už od 2500 korun.

Mám z tohoto obchůdku už několik kousků ale tentorkát vám chci představit můj nejnovější úlovek ze kterého jsem naprosto nadšená. Jedná se o značku Les Cocottes de Paris, která představuje tři druhy ikonických parfémů vyvinutých podle slavných francouzských konkubín. Symbolizují extravaganci, sebevědomí, eklektizmus a osobitý styl. Když mi paní majitelka představila jeden ze tří,  který je vytvořený podle ženy Melle Cléo, nemohla jsem si ho nekoupit už kvůli jejímu jménu. Tato konkubína byla nejhezčí ženou světa v roce 1896. Milovala módu, tanec, herectví a operní zpěv. Její outfity prý byly inspirací pro celou Paříž. Tento úžasnej parfém si sebou nese její harmonii, prestiž, klasiku a uměleckého ducha.

Miluju jeho silnou a podporující vůni a mám pocit že každý ho na mě vnímá jinak. Voním se s ním v šatně. Vždy jen pár kapek za krk a zvlášntí je, že pokaždé když přijdu do šatny, cítím tam intenzivně jeho vůni. To je naprosto úžasný protože na sobě ho cítím minimálně. Tak to už bohužel u parfému který vám vyhovuje bývá. Jeho auru ale cítím intenzivně… Přesně tak, jak to má být.

!!!VAROVÁNÍ !!! Připravte se ale že určitě neodjedete s prázdnou. Nikdy! Tyhle parfémy mají duši, jsou živé a jakmile na vás promluví, nedokážete jim odolat. Je dost pravděpodobné že vám přestanou vonět i parfémy v Sephoře ale nebojte, tak to má většina lidí co někdy přičuchne k NICHE. 

Pokud si objednáte nákupy semnou v Praze, určitě vás tam vezmu podívat aby jste si je mohla očuchat. Pokud přemýšlíte nad efektivní a trvalou změnou svého šatníku, rozhodně nezapomeňtě myslet i na kosmetiku a parfém. Jdou s oblékáním ruku v ruce a bez kvalitního parfému to ženám prostě nikdy nesluší.

Ja by řekla COCO CHANEL “žena, která nenosí parfém, nemá budoucnost.”