MAFIÁNSKÁ NEAPOL : ROMANTIKA

PROČ NEAPOL?

Miluju spontánní a neplánované rychlo akce. Blížilo se naše výročí a přemýšleli jsme, jak ho tentokrát oslavíme. Poslední dobou mě Itálie šíleně moc láka a přitahuje. Možná i kvůli mojí intenzivní touze, procestovaj jí úplně celou od severu až dolů na Sicílii, bylo dost těžký rouzhodnout se kam pojedem.

První jasný požadavek byl, aby tam byla i možnost koupání v moři, protože už se mi po tý modrý louži fakt stejská. Do finále se dostala Neapol, Sicílie a Tropea. Když jsem pak na Pelikan.cz našla letenku z Prahy za 1500kč nebylo nad čím se déle rozmýšlet. Neapol byla vždycky můj sen, a cena letenky mi krásně usnadnila zdlouhavé rozhodování. Takže pokud chcete někam vypadnout a nevíte kam, někdy nechte osud za vás rozhodnout. Hlavně co se Itálie týče, je úplně jedno kam se vydáte, každý místo bude mít svoje kouzlo.

Navíc mi kamarád doporučil i krásný ostrůvek nedaleko Neapole – ISCHIA. Bylo teda jasný, že první půlku týdne strávíme ve městě a tu druhou u moře na ostrově. Díky tomu, jsem měla pocit, že jsme tam byli mnohem déle.

OPEN YOUR EYES……

Často slýchávám od lidí kolem sebe, jak je možné, že se nebojíme takhle sami na vlastní pěst cestovat, jak se dorozumíme, jakto že to detailně dopředu  neplánujeme. Já pořád říkám, že cestování je pro mě adrenalinovej sport.  Cestovaní pro mě znamená dobrodružství a moc přítomných okamžiků. Vždycky , když někam odjedeme, nejvíc si na tom celém procesu užívám to absolutní odevzdání se onomu místu. Říkám nám cestovatelé bez mapy. Nesnáším čtení zdlouhavých článků o místě kam jedu a zapisování si památek, které musím vidět. Miluju to dobrodružství, když si ráno prostě nazujeme boty a vydáme se jen tak do ruchu velkého města. Víte co je zvláštní? Že se nám pokaždý povede objevit úplnou náhodou ty nejkrásnější místa a nejnádhernější ulice. Nestresujeme se blouděním a hledáním, prostě jdeme tam, kam nás nos zavede.

 

Moje pocity z Neapole ?

“Neapol je špinavá a nebezpečná”. Tuhle větu jsem od lidí před odjezdem  slyšela několikrát a četla spoustu podobných recenzí. Hrozně mě tohle pomlouvání mrzí, je jasný, že každému se nemůže líbit to samé, ale jak se mohlo někomu nelíbit v Neapoli?

No, po tom, co jsme navštívili Denpasar na Bali, jsem se opravdu musela všem, kdo mi tohle tvrdil, trošku vysmát. Ano, odpadky kolem kontejnerů a smrádek jsme občas taky potkali ale absolutně se to nedá srovnat s Indonésií. Prostě italsko-evropský bordýlek, kterej mi teda opravdu vůbec ale vůbec nevadil nebo spíš mi nějak absolutně nezkazil tu zbylou nádheru okolo. A bezpečí? Neznám pohostinější národ než jsou italové a věřte, že ocitnout se o půlnoci na českém sídlišti je možná ještě víc nebezpečnější než tmavá ulička v centru Neapole. Samozřejmě ale netvrdím, že tam neexistují nebezpečná místa, to určitě ano ale centrum města je naprosto čisté a bezpečné.

Město s obrovsky silnou aurou, dokonalou architekturou, členitým výhledem a pestrýma barvama. Definitivně to nebyla moje poslední návštěva.

Pizza Margerita ( kterou musíte v Neapoli ochutnat) v restauraci stála od 3-6 eur, což mi přišlo jako úplně skvělá cena. Lepší pizzu jsem opravdu nikdy nikde v životě nejedla. Pokud se snažíte nejíst sladkosti, opravdu si návštěvu do Neapole rozmyslete, tolik dortíčku, kornoutků a delikatesních zákusků jsem pohromadě ještě nikdy nikde neviděla. Mňam. 3 kila jsou nahoře (halloooooo)

 

INFORMACE V BODECH

 1. Letenku jsme koupili za 1500kč z Prahy přímý let. Let trval 1:40 a letenky byly koupený na Pelikan.cz
 2. Na letišti důvěřujte ilegálním taxíkářům, jeden z nich nám nabídl odvoz za 20 euro k našemu bydlení. Autobusem by to bylo celkem dost komplikovaný, takže jsme ho nakonec ukecali na 15 euro a využili jeho nabídky. Cestou nám udělal spoustu fotek a doporučil nám krásný místa v centru – můžu na něj poslat číslo.
 3. Na booking.cz najdete spoustu krásného ubytování stejně tak na Airbnb. Bydleli jsme v nejlépe hodnocené čtvrti a rozhodně bych tohle ubytování chtěla doporučit i vám. Nádherné místo ( Zara a různé další krásné obchůdky 3 minuty chůze).  Odkaz na naše bydlení ZDE.
 4. Metro stojí kolem 1,20e jedna jízda. Autobusy jsou vhodnější pro jízdu na černo, jezdili jsme stejně jako místní.
 5. Pláže v Neapoli jsou placené, zaplatíte 5euro na osobu.
 6. Je úplně jedno, kam si sednete na jídlo nebo na víno. Všude vaří delikatesně. Nenapálíte se.
 7. Vyhýbejte se restauracím na hlavních turistických bodech, věšinou jen zaplatíte zbytečně peníze na víc.
 8. Na ostrov Ischia se dostanete lodí za 22euro na osobu. Rozpis jízd najdete na internetu ZDE.
 9. Na Ischii doporučuju koupit bydlení přes Airbnb, mají větší nabídku než Booking.
 10. Nejslavnější podnik Pizzeria da Michelle opravdu stojí za návštěvu. Akorát si trošku počekáte.
 11. Nekrásnější romantická restaurace, kterou jsme v centru Neapole objevili se jmenuje Pizzeria Ntrettela – určitě tam zajděte, dokonalá pizza, živá hudba, nádherné místo v romantické uličce.
 12. Ten zbytek je na vás 🙂

Bruschetta na ostrově Ischia. Rozhodně si půjčte skůtra, je to nezapomenutelný zážitek projet si celý ostrov a pěkně se potom někde ovínit.

Na mém instagramu najdete spoustu videí a dalších fotek z naší cesty. Kdyby vás cokoliv zajímalo, klidně mi napište, ráda poradím co vím.

ISCHIA

 

ps.

Tenhle výlet byl o nás dvou o naší lásce a soudržnosti, jsem moc šťastná, že jsme mohli oslavit naše 4 leté výročí na tak vyjímečném místě. Jsi můj největší parťák a láska. I když máme občas itálii, jsme to prostě pořád my dva a kdekoliv na světě je mi skvěle, protože jsi vedle mě ty. Když spolu ale někam odjedeme, ať je to kamoliv – zastaví se čas!

LOVE YOU , THANK YOU !

 

 

 

 

2 Komentáře

  • claudia simon
   Autor
   20.7.2018 / 23:53

   Viky bylo to naprosto nádherný, doporučuju všem 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..