KRABI : KOH LANTA

Koh Lanta byla opravdu jiná než ostrovy v thaiském zálivu které jsme navštívili minulej rok. Právě tady, bylo v roce 2001 to extra silné a ničivé tsunami. Možná taky právě proto ztratil svoje návštěvníky a vyrostlo tu i spoustu nových hotelů. My jsme tentokrát měli opravdu veliké štěstí na ubytování, bylo nádherné.

Nádherné bungalovy na skvělém místě. Luxusní bazén s výřivkou. Moderní, nové pokoje s velikou koupelnou a pohodlnou postelí. Thaiské snídaně – plné stoly zdravých dobrůtek. Navíc jsme byli v celém komplexu první tejden úplně sami. Bazén i tropická zahrada jenom pro nás. Prostě báječná dovolená. Půjčení skůtra stálo necelých 150 korun na den a tak jsme každný den prozkoumávali ostrov a poznávali nová místa.

 

Co se mi nejvíc líbilo?

 • Rozhodně počasí. Pořád kolem 40 stupňů ve stínu a to mě baví. Mám ráda když to pořádně peče.
 • Příroda na ostrově je nádherně zelená a bohatá. Všude rostly kokosy nebo různý nádherný kytky. Žijou tam opice a obří krabíci.
 • Jídlo (asi jako všude v Thaisku) bylo naprosto noblesní. Kamkoli jsme přijeli, tam nám skvěle uvařili.
 • Ostrov je v současný době docela málo turistickej. Přeplněný pláže nebo japonce rozhodně nepotkáte.
 • Každý den někde mají místní trhy s kořením, zeleninou a ovocem. Pokud milujete vaření, doporučuji sehnat si apartmánek s kuchyní. Já osobně jsem litovala, že si nemůžu někde zavařit se super exotickými surovinami.

 

 

 

Šaty / Dress – H&M

Kabelka / Bag – MANGO

Boty / Shoes – Bershka

Brýle / Glasses – ZARA

 

TIPY 

 • Z Lanty se dostanete snadno lodí na okolní ostrovy, které rozhodně stojí za návštěvu. Stačí kouknout na mapu a vybrat si co vás zaujme.
 • Naše skvělý ubytování se jmenovalo SIRI LANTA RESORT. Majitelé jsou moc hodní a starali se o nás jako o svojí rodinu.
  Pokud máte v plánu popíjení doporučuji přivést si alkohol z Letiště. Na ostrově si hoodně připlatíte i za obyčejnou flašku vína v obchodě.
 • Určitě vyzkoušejte Masaman kari nebo smaženou rýži s ananasem.
 • Z letiště se na Lantu dostanete nejsnadněji a nejlevněji autobusem. Lístek si koupíte u východu z letiště. Nic nemusíte vyřizovat dopředu a odvezou vás až k hotelu.

 • POZOR na opice !!! Já se na ně tolik těšila. Milovala jsem opičky až do chvíle, než mě honili po národním parku, chtěli mi vzít foťák, kabelku a pokousat mě. Takže jestli jste taky tak naivní jako já držte se radši od opiček dál.
 • NEJEZDĚTE NA SLONECH!!! Sloni jsou kvůli turistům přivazováni na řetězy a drženi v zajetí. Jestli toužíte vidět slony, kupte jim trs banánů a nakrmte je. Určitě ušetříte trápení nevinných zvířat.

Jestli ale chcete poznat ten pravý Thaiský ráj, rozhodně jeďtě na KOH PANGAN kde jsme byli minulý rok. Je to nejvíc panenský a útulný ostrov který jsme v Thaisku navštívili. Pláže, trhy s jídlem, box, šnorchlování, nabídka hotelů, okolní příroda nebo fenomenální FULL MOON PARTY. Rozhodně se nám na Panganu líbilo mohem víc než na ostrově Lanta. Působí živěji, přívětivěji a nabízí větší prostor pro dobrodružství a zábavu.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..