KATALÁNSKO : GIRONA IS COOL

Co jiného udělat, než se po dvouměsíčním  tripu zastavit cestou domů u rodiny ve Španělsku? Teda Katalánsku? Pro aklimatizaci a rozkoukání to byl ideální krok. Konečně jsme taky po 3 letech navštívili mojí švagrovou, která tady na tom rozkošném kousku země žije se svojí rodinou.

Tohle město má hrozně moc cool atmosféru. Leží jenom 100 kilometrů od Barcelony a necelých 60 kilometrů od krásné letní dovolenkové oblasti (COSTA BRAVA).

Připravte se že tady teda přiberete hooooodně kileček navíc protože tady mají to nejlepší bílé pečivo světa. Nejlepší šumivé víno jménem Pescador, kterého jsme měli hooodně vělkou spotřebu, dokonalý avokáda, kozí sýry a zeleninové trhy s místníma lahůdkama. Dokonce i obří žrádelnu, kde zaplatíte necelých 20 euro a máte v ceně i proseco a vešekeré další delikatesky. Pak už jen nabíráte, jíte a veselíte se. Pro milovnici jídla a věčnou dietářku jako jsem já, to bylo velice rozporuplné místo, ze kterého jsem odcházela jako budoucí trojnásobná matka.

No nic, každopádně to všechno ROZHODNĚ stálo za ty tvrdé diety, které teď držím. Prostě na tak dobré jídlo málokde narazíte. Když jste ještě k tomu štastní jako jsme byli my, prostě vás baví žít, jíst, a pít.

Výletili jsme i do okolních míst. Nezapomenutelná byla exkurze na vlastní pěst do sídla Salvatora Dálího. Neskutečné. Tohle byl pravej umělec. Jeho krásná inspirativní žena nosila šaty těch nejlepších návrhářů. On maloval u krbu nebo v růžové zahradě. Neměli ledničku tak hodně pili, cestovali a milovali se. Velice inspirativní místo se zvláštní aurou.

Děkujeme za možnost zakončit naš dobrodružný výlet u vás. Bylo to nejvíc skvělý. Až pojedete do Barcelony nevynechejte Gironu a napište mi. Dám vám adresu na tu žrádelnu,  tohle místo za následné výčitky rozhodně stojí 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..