INSTAGRAM

Poslední dobou se Instagram dost řeší. Online koluje čím dál více článků od blogerek, kde se popisuje insta(ne)realita a její (ne)následky. Rozhodla jsem se být IN a napsat vám, jak to vidím celé já. 

Nesouhlasím.

Tahle skvělá aplikace vznikla proto, aby jsme spolu mohli sdílet naše životy bez zbytečných textů a keců. Je to platforma, která je založená na fotkách. V instagramu ale taky vidím jednu další obrovsky silnou vlastnost a tou je svoboda.

Pokud vysloveně nepropagujete hnusárny, můžete si tam dělat co chcete. Říkat nahlas svoje názory, fotit se v igelitce, smát se, brečet, křičet, mračit se. Sledujete jen toho, kdo vás baví, kdo vám něco přináší, koho máte rádi nebo kdo udělá váš den lepší srandou, motivací k pohybu, zdravější snídani nebo omezení používání jednorázového plastu. Za mě absolutně super. Když někdo dělá komerci co mě nebaví sledovat? Máčknu UNFOLLOW! Když má někdo debilní kecy a jeho profil mi nepřijde autentickej? Jedním máčknutím jeho instasvět smažu z toho svého. Někdo si nakupuje followery (cestující :-D) a má z toho větší úspěch než já? No a co? To mám jako být naštvaná a uražená? Proč to instagram nezakáže? To nevím a je mi to upřímně úplně jedno. Nemám pocit, že se mě to týká.

Kvalitní obsah, bude vždy hledat i kvalitní formu a naopak. Každý si tím pádem, může na instagramu s klidem najít to svoje a nestresovat se tím, jak to dělají ostatní. Pokud děláte Instagam pro sebe a pro radost, nevidím nikde  ten důvod k nasranosti. Stejně jde většinou poznat, kdo má lidi nakoupený a kvalitní firma to pozná taky. Navíc pokud má někdo nakoupený lidi ale reálný fanoušky jeho profil i přesto baví a inspiruje, tak kde vidáte ten problém?

A instafake? Instarealita? Holky se fotí v nereálných životních pózách aby je sledovalo víc lidí? Vadí vám, že realita je jiná?

Fotí se s jídlem, které nejí, v oblečení, které pak vrátí a nebo cestujou jen za účelem získání fotek na Insta? Jsem asi divná ale mě to nerozčiluje. Vždyť si každý z nás může hledět svého rybníčku, fotit si fotky po svém, sledovat sobě blízké lidi a prostě se jednoduše starat sám o sebe ne? Proč vám vadí, že má někdo, koho třeba ani neznáte, deprese z  úplně cizího člověka, který se má líp než ten dotyčný? A vůbec. Mít deprese z toho, že je někdo úspěšnější než já?Z toho, že se má někdo líp a je šťastnej? Proboha, za to přece pak vůbec nemůže instagaram ale jeho vlastní mozková omezenost ne?

Proč máme mít deprese z toho,  jak se na Instagramu koukáme na něco co “nemůžeme” mít? Tak to buď nesleduj a nebo se tím naopak motivuj a snaž se to taky dokázat. Všechno, co si dokážeme představit je reálné. Instagram, stejně jako život sám, je jen takový jaký si ho uděláš. 

A nejvíc mě pobavila hláška 😀

Nějakou blogerku, fanoušci zhejtovali za to, že měla v New Yorku jenom jednu bundu. Jak si to prej mohla dovolit, když je to blogerka a má za úkol fotit JENOM zajímavý fotky. To je pro mě jako JOKE roku, protože tohle snad nemůže nikdo myslet vážně?!

Za prvé si myslím, že takový fanoušky je nutné hodně rychle vyfakovat, protože i když hejtři tvoří slávu, musíme to udržovat jen ve zdravém měřítku. Rozhodně není žádná ostuda hejtry blokovat,mazat a eliminovat. Instagram je jen vaše pole a nikdo nemá právo vám ho zasírat svým svinstvem. I když Queen Plačkovou už nesleduju, nesmírně mě baví, její postoj k hejtrům 😀 Inspirovat by se rozhodně mnozí co hejtrům podléhají mohli. ( lehká nadsázka)

No a za druhý. Já jsem taky v New Yorku měla nedobrovolně jen jednu bundu. Byla jsem z toho nervózní. Ale nebylo to kvůli vám nebo strachu z reakcí. Bylo to kvůli mě samotné a touze, nafotit krásné fotky. Co je na tom špatného? Proč by někdo řekl, že se snažím překrucovat realitu. Realita je, že mám s sebou na týden 4 kabáty, protože prostě chci nafotit krásné inspirativní fotky z inspirativního místa. HOTOVO! Je to moje věc, dělám to pro sebe a nevidím důvod to odsuzovat.

Já mám instaprostředí moc ráda. Stejně tak svojí “isntafamily”. Baví mě možnosti, které instagram nabízí. Propojování, nové kontakty, práce, nabídky, zkušenosti, tipy , inspirace všech životních témat a různých směrů, podpora, pocit seberealizace, MOTIVACE a další………

    

Co mě možná jediné trošku mrzí, je naopak malá podpora od těch, kteří už třeba na instagramu úspěšní jsou. Já si od mala představuju, že až budu slavná, budu pomáhat těm, kdo jsou v začátcích a potřebují to. Těm, kdo slavní ještě nejsou ale jsou šikovní, talentovaný a ví, že touhle cestou jít chtějí. Kolem sebe vidím tolik začínajících blogerek, které jsou skvělé a často mnohem víc inspirativní než ty známé. Pořád se pohybují na stejných stagnujícíh číslech a nikdo je nevyzvedne. Kolikrát by stačilo tak málo…. Každej si ale nakonec hlídá to svoje. Tak buďte fresh, nemračte se a pomáhejte 🙂

MĚJTE SE KRÁSNĚ A MILUJTE SVŮJ ŽIVOT

 

5 Komentáře

  1. Bára
    20.3.2019 / 12:14

    Jaj, to mě pobavilo, jak PLH používají teď všichni jako příklad ,,omezenosti” IG, aneb, to je ale drzost jet na trip jen s jednou bundou 🙂 Já to beru tak, že si prostě omezím počet lidí které sleduji…, nechci si dělat svůj profil a celé IG prostředí toxické. Omezila jsem hodně ,,velkých” a známých blogerek, protože jejich profil už je opravdu jen o reklamě a nechávám se inspirovat těmi, které to ještě pořád dělají pro zábavu, ne jen pro kšeft 🙂

  2. 29.5.2019 / 13:28

    Ráda Vás sleduji, buďte dál SVÁ!;) A vydržte, máte na to!;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..