INDONESIA : NUSA LEMBONGAN

Jak pokračovalo naše cestování po Asii? Po přesunu z Ubudu do turistického Sanuru jsme byli šíleně zklamaný. Hotel kterej jsme si na prvních pět nocí koupili byl nehezkej stejně jako okolí a pláže. Rozhodli jsme se teda, že se z té situace stornopoplatkama vykoupíme a odjedeme jinam. Ale kam? Přemýšleli jsme nad Gili ostrovy nebo uvažovali, jestli neutečeme ještě někam dál a úplně pryč z Bali.

Jelikož jsme už ale měli koupenou letenku z Denpasaru do Barcelony, rozhodli jsme se dát tady tomu ještě šanci a poznat maximum. V rozhodování vyhrál malý ostrůvek jihovýchodně od Bali – Nusa Lembongan.

Ze Sanuru jsme odjeli na ostrov ihned druhý den brzy ráno turistickou lodí. Cesta trvala necelou hodinku. Po vylodění nás v “přístavu” na pláži odchytl místní živel. Půjčil nám motorku, nechtěl vidět řidičák ani jsme nepodepisovali žádnou smlouvu. Asi ví, že z ostrova není jiného úniku. Platili jsme něco kolem stopadesáti korun na den.

 

Naše krásné ubytování se nacházelo na nejhezčím místě z celého ostrova. Měli jsme kliku. Po únavném turistickém jihu Bali jsme si konečně mohli užívat tu pravou místní atmosféru. Ostrůvek to je tak malý, že tady opravdu nenajdete veliké luxusní hotely, žádný supermarket nebo podobný velký obchod s jídlem. Převažují místní obyvatelé nebo turisti, kteří vždycky přijedou jenom na otočku na 2 hodinovej výlet po ostrově. Naskákají do aut na korbu, místňáci je provezou kolem ostrova a pak zase hurá zpátky na Bali do hotelu.

 

My jsme si tady užili nádhernou dovolenou plnou romatických večerů, cestování po ostrově, koupání v krásném oceánu a ochutnávání místních dobrůtek.

Bylo to super rozhodnutní, protože tohle místo ještě pořád má svojí autentickou hodnotu. Pláže rozhodně nejsou tak přístupné a panenské jako v Thaisku ale oproti Bali to byla nádhera. Měli jsme tady opravdový klid a čas sami na sebe.

TIPY

  • Jídlo je na Nusa celkem drahé, potraviny na vaření nikde neseženete. Počítejte že za jídlo v restauraci necháte vždy okolo stovky za tu nejlevnější možnost.
  • Loďe sem jezdí několikrát za den, jízdenka pro dva vyjde z Bali okolo šesti stovek.
  • Krásné místo kde jsme bydleli? PLANET NOMADAS – bungalovy vlastní španěláci, neskutečně luxusně tam vaří a mají i svoje potápěcí centrum.
  • Ostrov je velice proslavený kvůli potápění s krásnýma MANTAMA.
  • Nejhezčí pláž kde jsou focené fotky byla přímo před naším ubytováním.
  • Vyhlášená Dream Beach mi přišla dost nepřístupná a pro člověka kterej se bojí vln jako já to byla celkem nepříjemná zkušenost.
  • Ideální čas na prozkoumání ostrova je 5-7 dní.
  • Z ostrova vede mostík na vedleší ostrůvek kam si můžete udělat jednodenní výlet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..