Když jsem zjistila že se do Budějic žene multikulturní tornádo s názvem “MĚSTO LIDEM LIDÉ MĚSTU” – okamžitě mi bylo jasné že si tuhle událost nesmím nechat ujít jako minulý rok. Tentokrát zde totiž byl nově i “MINT FASHION MARKET”. Módní alternativní trh plný hand-made výrobků a originality. S organizátorkou marketu – Lenkou Kolářovou jsem se okamžitě spojila, domluvila rozhovor do Jéčka a ještě k tomu jsem vyjednala malé prodejní míííísto!! Jupí !! Někdo se totiž nečekaně odhlásil a tak tam na mě čekalo. Jako kdyby tušilo, že už po něm hodně dlouhou dobu pátrám a toužím. Vesmír mě má prostě rád. Děkuju.

Už delší dobu si přeju abych našla nějaký prostor, sekáč, akci, kde bych mohla prodat svoje věci které už neunosím a válí se mi nedoceněné pod postelí 🙁 Kousky jsou to kolikrát skoro nové a moc krásné na to, abych je darovala nebo vyhotila. Prostě jsem si přála prodat je někomu, kdo si je bude užívát a já si tím ještě trošku přivydělám na nové vysněné botičky 😀

( Léto je pomalu pryč a všechno se zrychluje. Hlavně moje práce. Nabídky přibývají, práce přibývá a volenej čas ubývá. Hektickej tejden, kdy jsem se snažila zkombinovat přípravy na focení katalogů do Prahy, tetičku z New Yorku, vztah, natáčení a ještě přípravy na MARKET mě dost vyčerpal. Jedu už několik dní v kuse ale zatím si to užívám. Baví mne to a moc ! 

Jestli jste četli minulej článek ze Švýcarska, určitě pochopíte. Flákání už  mám dost. )

Osobnost organizátorů se plně projevila na pořádané události. Přátelská atmosféra, krásné počasí, hodní lidé, vystajlované ulice a originální stánkaři.

Co mě nejvíce zaujalo a za co dávám palec hore ? 

Jak už jsem zmínila, tak určitě celková energie a aura celé akce. Městem panula tak hrozně moc příjemná a uvolněná atmosféra. Všude se něco dělo, tráva místo betonu, pláž u sokoláku, Dj`s, živé kapely, divadla, akrobati, stánky s jídlem a pitím.

Přátelský přístup pro místňáky. Každej kdo v Budějkách něco tvoří nebo dělá, měl šanci se předvést. Restaurace, kavárny, sekáče, butiky, umělci nebo hudebníci.

Vegan a vegetarian friendly. Opravdu mě hrozně moc potěšilo kolik vegan lahůdek jste si mohli užít. Americké hot – dogy , zapečené lilky, smažené cuketové květy, buchty a dezerty, saláty a hamburgery nebo různé polívky a raw-dorty. Jsem totiž moc ráda že se začíná lidem ukazovat že nejíst maso neznamená JÍST  JENOM kořínky a ovesné klíčky. Je to zábava, pestrá gastronomie a jídlo se skvělou nenásilnou energí. Tak to prostě je a nikdo mi to nevymluví.

Katcha store a jeho dokonalé hand-made psí obojky. Ten prostě a jednoduše musíte mít. Pro kočičky a pejsky. Stylově a hravě. Já už tak dlouho hledala pro naší Andy Hraběnku Borderovou nějakej stylovej super cool obojek! HA a mám ho! Brzy se můžete těšit na special článek o tom, jak to v něm Andulce slušánkuje.

WOUS – originální hipsterské pánské kadeřnictví. Barber shop. Je prostě skvělé že jdeme s dobou a máme tady taky něco takového. Stylově oblečení chlapci kteří byli připraveni ostříhat vás přímo na ulici.

Musím říct,  jak jsem po dlouhé době byla nadšená z Budějc. Mě se to prostě hrozně moc moc celé líbilo. Je sice pravda že o módě toho moc nevíme, nemáme Zaru ani Starbucks a pořád nosíme (já ne) francouzskou manikůru ale město máme krásný. Hospody plný a když chceme tak ulice taky. Brzy se můžete těšit na reportáž z tohoto víkendu na TV- Jéčko v pořadu Lifestyle který moderuju.

 

TIPY NA ZAJÍMAVÁ MÍSTA KTERÁ JSEM OBJEVILA NEBO JE CHCI DOPORUČIT :

 1. Jídelna u Šárky  v Krajinské ulici – dokonalé domácí jídlo. Bio produkty a šikorá bezmasá nabídka. Příjemné prostředí a skvělý kolektiv. FB
 2. Stylový second hand JUNE – krásné kousky, majitelka Lenka se prostě drží současných trendů.
 3. TONAK KLOBOUKY konečně v Budějcích!!! Kde? V Široké ulici – těšte se na článek.
 4. Pánské kadeřnictví WOUS 
 5. Vegan restaurace SLUNCE v Krajinské ulici.
 6. Kavárna TuCafe – skvělá majitelka Lucie plus sojové mléko do Kafe.
 7. Katcha store – tolik originality na jednom místě? Ano – jde to !
 8. Ondracek BT – mega stylovka – motýlci z kovu

Vyzkoušejte krásná místa  našeho města a podpořte talentované  lidi. Pořád máme být na co pyšní! Děkuju všem za úžasnou akci! Opravdu jsem si to užila se vším všudy. Těšíme se na příští rok.

 

S LÁSKOU

 

 

 

 

Přemýšlíte o tom, že si necháte udělat permanentní make-up ale máte strach nebo nevíte kam se objednat? Třeba vám moje zkušenost pomůže se rozhodnout. Já osobně totiž miluju výrazné a dobře tvarované obočí. Je to nejdůležitější část na našem obličeji a formuje náš vzhled. Právě proto, jsem už dlouho uvažovala o úpravě obočí pomocí permanentního make-upu.

Jednou jsem náhodou narazila na Facebooku na kosmetický salon Jiřiny Kubátové která se permanentem hodně zabývá a má na své stránce nafocené své precizní výsledné práce. Nádherné, pravidelné a moderní obočí které vám vydrží 2-3 roky bez práce a domalovávání. To je prostě super vychytávka!

Slečna Jiřinka byla velice příjemná a profesionální. Objednala mě na zákrok už za necelé 3 týdny a všechno mi pečlivě vysvětlila.

Jak to teda celé probíhalo? Byla mi doporučena vláskovaná technika která vypadá více přirozeně a v chloupkách se krásně schová. Nejdříve se obočí dokonale upraví a potom předkreslí budoucí výsledný tvar. Vše jsem mohla zkonzultovat, prodiskutovat zda se mi namalovaný tvar líbí nebo bych si přála nějaké úpravy. Jiřinka se trefila na poprvé dokonale, tak se šlo rovnou na věc.

Zázračnou vodičkou se obočí nejdříve umrtvilo takže to opravdu nebolí. Cítíte jenom jemný tlak který jde krásně a bez utrpení vydržet. Po hodince bylo hotovo.

Takto vypadalo moje obočí PŘED zákrokem.

 

Takto vypadalo obočí čerstvě PO zákroku.


Na zákrok jsem byla objednaná v pátek. Na večer jsem měla už dlouho domluvenej večírek s holkama ve městě. Trošku jsem se bála že budu vypadat strašně a budu muset zůstat doma. Byla jsem ale moc mile překvapená, protože obočí bylo i čerstvě po zákroku krásné a působilo jakoby mi ho zrovna nalíčila profesionální vizážistka.

 

Takhle nějak vypadalo obočí po týdnu zahojené.

 

 • Kontakt na kosmetický salón Jiřiny Kubátové najdete  ZDE
 • Cena permanentního obočí metodou vláskování je 3900Kč
 • Po zákroku je zakázáno opalování  na sluníčku a v solárku alespoň na 3 týdny.
 • Měli by jste se vyhnout koupání v bazénu a pravidelně obočí mazat hojivou mastičkou.
 • Cca po 3-4 dnech se obočí začne loupat tzn. že ta horní nejtmavší vrstva se postupně odloupne a vám už zůstane jen vaše přirozená barva. Proto bude první dny obočí vypadat o něco tmavší než po sloupání.
 • Po měsíci následuje korektura kde se doopraví nepatrné detaily. Ta je zahrnuta v ceně.

PS: Mám pro vás ještě jeden malý TIP 🙂 Jiřina Kubátová je jedna z mála kosmetiček, která dělá i depilaci nosních dírek. Přísahám, že mě to vůbec nebolelo ani slzička neukápla a mám zase o starost míň.